Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023 r.

 1. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale
  z kazaniem pasyjnym o godz. 1710.
  Na pierwsze nabożeństwo zapraszamy już dziś.
 2. W poniedziałek 27 lutego przypada (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu na Rue de Bac. O Godzinie 900 Msza św. a następnie nabożeństwo ku czci Niepokalanej.
 3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 930 i  1800. Za odprawienie  Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy
  od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy od 2 – 5  kwietnia  br.  
  Módlmy     się w intencji wszystkich misjonarzy i rekolekcjonistów głoszących misje i rekolekcje święte w czasie tegorocznego Wielkiego Postu oraz o nawrócenie grzeszników.
 5. W liturgii w sobotę święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 6. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę ks. prof. Waldemar Rakocy CM wygłosi drugie kazanie katechizmowe na temat zła w świecie.  Tym razem będzie ono o przewrotności współczesnego zła i o tym jak nieomylnie je rozpoznawać.
 7. Przyszła niedziela, 2 Wielkiego Postu, w Kościele polskim jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia.
 8. Ofiary na pomoc umęczonej wojną Ukrainie można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.