Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela, 2 Wielkiego Postu, jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbywa się Ogólnopolska zbiórka ofiar na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia. Ofiary na ten cel można złożyć dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła. Szczególnie pragniemy wesprzeć  Misję naszego Zgromadzenia w Beninie  w Afryce.
  2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ok. godz. 17.10 (po Mszy świętej popołudniowej).
  3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 9.30 i  00 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  4. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy tj. od 2 do 5 kwietnia
  5. W sobotę 11 – go marca o godzinie 1500 w naszym kościele  Msza  święta. w kaplicy atki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.
  6. Wielki Post to też pielgrzymowanie szlakiem Kościołów Stacyjnych i okazja do modlitwy i refleksji nad swoim życiem. W modlitwę włączać się będą uczestnicy liturgii stacyjnej oraz zakon, który danego dnia duchowo obejmuje intencje wiernych: Kraków, Archidiecezję Krakowską i Polskę. Wszelkie  informacje dotyczące tegorocznej edycji Kościołów Stacyjnych znajdują się na stronie internetowej diecezja.pl. Lista kościołów umieszczona jest też w gablocie przed kościołem.
  7. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych.
    Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!