Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: VII niedziela zwykła – 19.02.2023

  1. Dzisiaj rozpoczyna się też 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
  2. Najbliższa środa to Środa popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu odprawimy dodatkowe Msze św. o godzinie 1000 i 1630. Podczas wszystkich Mszy świętych obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę popielcową obowiązuje post, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę naszych możliwości.
  3. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy Gorzkie Żale po Mszy świętej popołudniowej, która rozpoczyna się o godz.1630. Kazania pasyjne będą głoszone podczas tego nabożeństwa przez kleryków naszego seminarium.
  4. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i 1730 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Jest to odpowiedź na apel Papieża Franciszka. Stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczmy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie i grzech nie są sprawą prywatną.
  6. Polecamy modlitwie wszystkich, którzy ucierpieli w ostatnim trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary na pomoc poszkodowanym można dalej składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  7. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie, w gablocie przed kościołem.
  8. W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.
  9. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.