Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

  1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek św. Błażeja męczennika, patrona od chorób gardła; w przyszłą niedzielę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę, która oddala życie za wiarę.
  2. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to też XXVII  Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na wsparcie  zakonów kontemplacyjnych. Na liturgię przynosimy świece.
  3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych o godzinie 900 okolicznościowe nabożeństwa. Okazja do spowiedzi przez cały tydzień   od  530  do  930   i  od  1700  do  1800.
  4. 11 lutego – przypada w liturgii Święto Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Już dziś informujemy, że uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiona o godzinie 1730. W czasie Mszy świętych o godzinie  900 ; 1500  i 1730  zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Od godziny 1000 do 1500 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej Lourdeńskiej.
    O godzinie 1450 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie również Msza św. o godzinie 1500 jak każdego 11-tego dnia miesiąca. Adoracja zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy szczególnie chorych, cierpiących, starszych wiekiem i opiekujących się chorymi do udziału w tych uroczystościach.
  5. Przypominamy, że powracamy do głoszenia kazań katechizmowych.  Dwa najbliższe kazania, czyli 5 lutego oraz 5 marca, będą dotyczyły problemu zła w świecie. W kazaniu lutowym temat zostanie przedstawiony w ujęciu religijnym:  dlaczego istnieje zło, dlaczego stanowi trudność w zrozumieniu, jak należy względem niego postępować.  Kaznodzieja postara się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania w tej materii.  Serdecznie zapraszamy
  6. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.