Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Zwykła 22.01.2023

  1. Dzisiaj w 3 niedzielę zwykłą, obchodzona jest w Kościele Niedziela Słowa Bożego. Ustanowił ją Ojciec święty Franciszek 30 września 2019 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, tłumacza Pisma św., twórcy słynnej Wulgaty.
  2. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zgromadzenie Księży Misjonarzy w tym dniu obchodzi rocznicę swego powstania. Centralne uroczystości odbędą się w kościele księży Misjonarzy na Stradomiu. Z tej racji polecamy w tym dniu modlitwie wiernych kapłanów ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań. W naszym kościele uroczyste Msze św. o godzinie  900  i  1730.
  3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, Biskupa i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusz i Tytusa; w sobotę ś Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  4. W piątek 27 stycznia przypada (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu na Rue de Bac. O godzinie 900 Msza św. a następnie nabożeństwo do Niepokalanej.
  5. Od 1 do 19 lutego 2023 roku będzie trwała rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem. Zainteresowanych rodziców Siostry zapraszają do kontaktu z Przedszkolem.
  6. Profesor Waldemar Rakocy będzie głosił kazania katechizmowe od 5 lutego br.
  7. Modlitwie polecamy misjonarza ks. Andrzeja Jaskrowskiego, który zmarł przed dwoma dniami we Francji. Ks. Andrzej pracował najpierw na misjach w Zairze, a ostatnio przez 28 lat posługiwał we Francji.
  8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w kolejnym tygodniu.