Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 5 Niedziela Zwykła 5.02.2023 r.

  1. W poniedziałek przypada rocznica święceń Biskupich ks. Roberta Chrząszcza. Modlitwie wiernych polecamy posługę księdza Biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji.
  2. W liturgii tygodnia w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki  i towarzyszy; we wtorek wspomnienie błogosławionej Klary Szczęsnej, dziewicy oraz wspomnienie bł. Rozalii Rendu, dziewicy, Siostry Miłosierdzia. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  3. W sobotę – 11 lutego – w liturgii wspomnienie Matki Bożej Lourdeńskiej. W naszym kościele będziemy obchodzili doroczną Uroczystość Odpustową. W tym dniu też, przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 1730. Liturgii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Doktor Andrzej Scąber. W czasie Mszy świętych o godzinie  900; 1500 i 1730  udzielimy Sakramentu Namaszczenia osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Od godziny 1000 do 1500 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy przy figurze Matki Bożej  Lourdeńskiej. O godzinie 1450 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będzie też  Msza św. o godzinie 1500, jak to bywa każdego jedenastego dnia miesiąca. Po Mszy św. dalsza Adoracja, która zakończy się o godzinie 1700 Nowenną do Matki Bożej Lourdeńskiej. Serdecznie zapraszamy szczególnie chorych, cierpiących, starszych i opiekujących się chorymi do udziału w tych Uroczystościach.
  4. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie, w gablocie przed kościołem.