Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Zwykła 15.01.2023

  1. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata; w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
  2. XXVI Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce przypada we wtorek 17 stycznia br.
  3. TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN pod hasłem:
    „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (zaczerpnięte z Księgi Izajasza 1,17) na całym świecie obchodzony będzie  od 18 do 25 stycznia 2023 roku.
    W Krakowie  centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę  22 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kopernika 26. Pełny program spotkań ekumenicznych znajduje się na stronie internetowej archidiecezji /https://diecezja.pl/.
  4. W sobotę 21 stycznia tradycyjnie obchodzony jest Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Otoczmy naszych seniorów serdeczną modlitwą.
  5. Niedziela Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego, będzie obchodzona 22 stycznia br. Ma ona przypominać wszystkim pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 16.30 liturgię ubogaci śpiewem Chór Parafii  Błogosławionej Anieli Salawy z Krakowa pod dyrekcją Pana dr Andrzeja Godka. Po Mszy św. odbędzie się około 30 – minutowy koncert kolęd.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia kolejnego tygodnia.