Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.

  1. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W czwartek – 16 czerwca  –  UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  i  KRWI CHRYSTUSA ( Boże Ciało). Centralna procesja Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wawelskiej o godzinie 900. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek bł.Michała Kozala biskupa i męczennika; w piątek, św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  4. W przyszłą niedzielę 19 czerwca w naszej parafii św. Floriana, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, o godz.1100 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św., a następnie ulicami parafii przejdzie Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy Naszym Domu – Domu Księży Misjonarzy, drugi  – przy ul. Krzywej, trzeci – na ul. Paderewskiego przy ASP, czwarty – przy kościele parafialnym. Wracamy do starej tradycji – Procesji Kleparskiej, która odbywała się w niedzielę Oktawy Bożego Ciała. Proboszcz parafii – Ks. Prałat Grzegorz Szewczyk zaprasza wszystkich do udziału w tej procesji.
  5. W naszym kościele, w przyszłą niedzielę kolejne kazania katechizmowe, które głosi ks. Profesor Waldemar Rakocy.
  6. Módlmy się na różańcu o pokój w Ukrainie i o zakończenie działań wojennych. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.