Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość w języku ludowym nazywana jest także w Polsce Zielonymi Świątkami. To najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzono je bowiem już w czasach apostolskich. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: ,, O Stworzycielu Duchu przyjdź…”.
  2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Uroczyste Msze św. odprawimy o godzinie: 800;  900 i 1730.
  3. W środę 8 czerwca w kościele parafialnym Św. Floriana o godz.18.30 Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, która nawiedza dekanaty naszej Archidiecezji. W następnych dniach ikona Nawiedzi jeszcze: w czwartek kościół św. Krzyża; w piątek kolegiatę św. Anny; a w sobotę  Bazylikę Mariacką. Więcej informacji na stronie internetowej Bazyliki św. Floriana.
  4. W liturgii tygodnia w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętego Barnaby, apostoła.
  5. W sobotę 11 czerwca o godzinie 1500 jak co miesiąc Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu chorych  w kaplicy przy Cudownej Figury Matki  Bożej  Lourdeńskiej.
  6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy zawsze po Mszy św. wieczornej.
  7. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 30 – 9.30   i  17.00 – 18.00, w niedzielę  30 minut przed każdą  Mszą św.
  8. W przyszłą niedzielę 12 czerwca w UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  o godzinie 12.00 Mszę świętą jubileuszową odprawią kapłani Zgromadzenia Misji obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa: Ks. Jan Balbus, Ks. Franciszek Jaszczur, Ks. Jerzy Sowa i Ks. Zbigniew Kopciński.