Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.

  1. Rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. Dla chrześcijan ten czas powinien być cennym darem, który służy wzrastaniu w dobru i miłości, służy pogłębianiu więzi z Bogiem i ludźmi. Nie zapominajmy w czasie wakacji  o najważniejszym obowiązku  każdego katolika – o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
  2. W poniedziałek 27 czerwca przypada (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu na Rue de Bac. O Godzinie 900 Msza św. a następnie nabożeństwo do Niepokalanej. Po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  3. W liturgii tygodnia we wtorek wspomnienie św. Ireneusza Biskupa i męczennika; w środę – 29 czerwcaUroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Uroczyste  Msze  św. w naszym kościele św. o godzinie:  00;  9.00  i  17.30.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po Mszach św. o 900 i 1730 nabożeństwo do NSPJ. Okazja do spowiedzi codziennie od 530 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę po Mszy św. o godzinie 900 nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Pannie za wszelkie zniewagi.
  5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży i dobrego bezpiecznego wypoczynku, a solenizantom najbliższych dni opieki świętych patronów.