Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 3 Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. Pierwsze nabożeństwo majowe dzisiaj o godzinie 17.15 – po Mszy św. popołudniowej. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godzinie 18.00.
  3. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele odprawimy według porządku niedzielnego. W tym dniu na każdej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
  4. W liturgii tygodnia: w środę święto św. Floriana męczennika. W kościele parafialnym uroczystość odpustowa. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych o godzinie 9.00 okolicznościowe nabożeństwa. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Nowennę przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i męczennika odmawiamy podczas nabożeństw majowych.
  7. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
  8. Procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę wyruszy w przyszłą niedzielę o godzinie 9.00. Msza św. na Skałce o godzinie 10.00.
  9. Módlmy się na różańcu o pokój na Ukrainie i o zakończenie działań wojennych. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.