Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

  1. Dzisiaj 24 kwietnia – przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Główna Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, będzie odprawiona o godz. 1000 przy ołtarzu polowym. Transmisje z tej Eucharystii będzie można oglądać w TVP1. Również wtedy zostanie poświęcony kolejny Dzwon Nadziei – tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w (Keysborough) w Australii. W naszym kościele podczas każdej Mszy św. odmawiamy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Miłosierdzie nadzieją dla świata” . Tydzień Miłosierdzia zachęca nas do podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, ubogich i potrzebujących naszej pomocy. Pamiętajmy również o uchodźcach z Ukrainy.
  3. Dzisiejsza niedziela to również dzień szczególnej modlitwy za kierowców i poruszających się po naszych drogach. Modlitwy zanoszone będą za wszystkich kierowców w parafiach – hasło tej modlitwy: „Niesiemy Pokój i Dobro na wszystkich drogach”.
  4. W poniedziałek święto św. Marka ewangelisty, a we wtorek 26 kwietnia liturgiczna Uroczystość św. Wojciech biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W środę 27 kwietnia przypada (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu na Rue de Bac. Po Mszy św. o 900 nabożeństwo do Niepokalanej.
  6. W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki  Europy. W tym dniu też rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  7. 7. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej o godz.1630 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiali przez cały miesiąc maj po Mszy św. popołudniowej. W niedziele po Mszy św. o godz. 1630, w tygodniu po Mszy św. o godz. 1730.
  8. Módlmy się na różańcu o pokój w Ukrainie i o zakończenie działań wojennych. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.