Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 4 Niedziela Wielkanocna – 8.05.2022

  1. Dzisiejsza, czwarta Niedziela Wielkanocna, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też 59 Tydzień Modlitw o Powołania. Trzeba nam ciągle prosić Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, gotowych podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. W tej intencji będziemy modlić się przez cały tydzień w czasie Mszy świętych i nabożeństw wieczornych.
  2. Tradycyjna Procesja św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę wyruszy dziś  o godzinie 9.00. Msza św. na Skałce o godzinie 10.00.
  3. W poniedziałek 9 maja UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Uroczyste Msze św. w naszym kościele  o godz. 900 i 1730.
  4. We wtorek Rodzina Wincentyńska przeżywa Uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym dniu otoczmy Siostry Miłosierdzia, które posługują również w naszym Domu i kościele, szczególną modlitwą. Wypraszajmy Siostrom potrzebne Boże błogosławieństwo w realizacji charyzmatu Zgromadzenia i łaskę nowych powołań.
  5. W środę 11 maja o godzinie 1500 w naszym kościele MSZA  Święta w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  7. W sobotę 14 maja – Święto św. Macieja Apostoła, a niedzielę wspomnienie błogosławionej Zofii Czeskiej Zakonnicy, założycielki Sióstr PREZENTEK.
  8. Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  9. Módlmy się na różańcu o pokój na Ukrainie i o zakończenie działań wojennych. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.