Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.

  1. W Polsce obchodzony jest dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich pracowników mediów, aby wypełniali swoje powołanie z poświęceniem i zawsze byli głosicielami prawdy. Dzisiaj też przypada 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o poległych na Wschodzie.
  2. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty; w piątek wspomnienie błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy; w sobotę wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. W przyszłą niedzielę w kościele ss. Prezentek w Krakowie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od wykupu Niewolników – Matki Wolności.
  4. Informujemy, że od niedzieli 1. października br. wznawiamy głoszenie kazań katechizmowych przez ks. prof. Waldemara Rakocego. Podobnie jak w roku ubiegłym będą one miały miejsce w pierwsze niedziele miesiąca. Tematem pierwszego kazania będą zagrożenia dla chrześcijaństwa jakie niosą ze sobą współczesne formy ideologii. Warto mieć świadomość tych zagrożeń, aby nie dać się wciągnąć w tryby ideologii wrogiej Bogu. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli!