Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII – Niedziela Zwykła 10.09.2023 r.

  1. W naszej Ojczyźnie rozpoczyna się – 13 Tydzień Wychowania, który potrwa do 18 września br. Tegoroczny Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugim dzisiejsza beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem dzieci. Transmisja w Polskiej Telewizji z beatyfikacji w programie pierwszym o godzinie 10:00.
  2. W poniedziałek 11-go września o godzinie 15:00 w naszym kościele kolejna MSZA ŚWIĘTA w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. W tym dniu przypada też w liturgii wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyra, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który w 18:40 roku poniósł śmierć męczeńską w Chinach.
  3. W czwartek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Przed południem Msze św. z kazaniem o godz. 8:00 i 9:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:00 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA – o godz. 17:30, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi – Ks. Jerzy Berdychowski CM – kapelan Aresztu Śledczego przy ul. Montelupich.
  4. W liturgii tygodnia ponadto w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę wspomnienie świętych męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  5. Przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW przeprowadza zbiórkę ofiar dla chorego Dominika. Dziecko wymaga bardzo kosztownego leczenia i specjalistycznej rehabilitacji.
  6. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.