Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023

  1. W liturgii tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  2. Wczoraj w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy na Stradomiu, odbyła się uroczystość święceń Prezbiteratu i Diakonatu. W środę 24 maja o godzinie 17.30, czterej neoprezbiterzy: Ks. Marcin Cyburt; Dawid Grabowski; Łukasz Mostowik i Karol Wójcik odprawią w naszym kościele Msze św. prymicyjną oraz udzielą specjalnego błogosławieństwa.
  3. W piątek 26 maja – przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy; dla żyjących – prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych – o dar nieba.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca przypada (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu na Rue de Bac. Po Mszy świętej o godzinie 9.00 nabożeństwo do Niepokalanej.
  6. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Już jutro rozpoczynają się modlitwy przed uroczystością, które będziemy odmawiali podczas nabożeństw majowych.
  7. Przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW prowadzi zbiórkę ofiar na pomoc dla chorej 13-letniej Kornelii. Za wsparcie tego dzieła w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.