Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Obejmijmy ludzi głodujących modlitwą i pomocą materialną.
  2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Błogosławionej Zofii z Maciejowskich Czeskiej, zakonnicy założycielki Sióstr Prezentek; we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika głównego patrona Polski.
  3. W sobotę 20 maja w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy na Stradomiu, o godzinie 9.00, odbędzie się uroczystość święceń Prezbiteratu i Diakonatu. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. biskup Robert Chrząszcz. Kandydatów do święceń ze Zgromadzenia Misji, odprawiających aktualnie rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które sprawujemy w dni powszednie codziennie o godzinie 18.00 a w niedzielę o 17.15. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 5.30 – 9.30 i 17.00 -18.00. W niedzielę 30 minut przed każdą Mszą św.
  6. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przeprowadzi zbiórkę ofiar na pomoc chorej 13-letniej Kornelii.
  7. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego