Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła 4.09.2022 r.

  1. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W piątek w liturgii wspomnienie  błogosławionej Anieli Salawy i bł. Fryderyka Ozanama.
  3. W przyszłą niedzielę 11-go września o godzinie 1500 w naszym kościele kolejna MSZA  ŚWIĘTA w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.
    W tym dniu przypada też w liturgii wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyra, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który w 1840 roku poniósł śmierć męczeńską w Chinach. Został zamordowany w mieście WUHAN, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa COVID-19. Na ołtarzu znajdują się Jego relikwie. Za Jego przyczyną możemy modlić się już dziś o wygaszenie całej pandemii.
  4. W przyszłą niedzielę też – 11 września rozpocznie się w naszej Ojczyźnie  – 11 Tydzień Wychowania, który potrwa do 18 września
  5. W przyszłą niedzielę również Stowarzyszeni Charytatywne DOBROSŁW przeprowadzi zbiórkę ofiar dla chorych dzieci: Karolinki i Kamila. Dzieci wymagają bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji.
  6. W środę – 14 września  –  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie  Milatyńskim.  Przed południem Msze św.  z kazaniem o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
    Uroczysta SUMA  ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi – dr Paweł Holc  CM – Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji i wykładowca  UPJP  II.