Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela zwykła – 28.08.2022 r.

  1. Dziś przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i męczennika. Na mocy postanowienia papieża Franciszka przeżywamy dziś też Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
  2. W czwartek – 1 września – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Jest to równocześnie 83 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Prośmy również o łaskę pokoju dla całego świata a szczególnie w Ukrainie.
  3. W czwartek też rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O Boże błogosławieństwo
    i potrzebne łaski na nowy rok szkolny będziemy modlić się podczas wszystkich Mszy św. Okazja do spowiedzi w naszym kościele w dni powszednie od 530 do 900 i od 1700 do 1800, a w niedzielę – 30 minut przed każdą Mszą św.
  4. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jan Chrzciciela; we wtorek przypada wspomnienie bł. Michała Ghebre, kapłana i męczennika ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który poniósł śmierć męczeńską w Etiopii; piątek wspomnienie błogosławionego Ludwika, Józefa Francois i towarzyszy; w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w przyszłą niedzielę wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic: Marii Stelli Mardosewicz i 10 Towarzyszek – Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach po Mszach świętych o godz. 900 i 17.30 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi; w sobotę po Mszy św. o godzinie 9.00 wynagradzające NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.