Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter: najpierw jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj też trzeci dzień Triduum rozpoczynającego dziewięcioletnią Nowennę przed 200. Rocznicą Objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika. Po Mszy św. o godz. 9.00 okolicznościowe nabożeństwo.
  3. Jutro 29 listopada – przypada rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym ważnym dla Sióstr Miłosierdzia dniu otoczmy Siostry Szarytki naszą szczególną modlitwą prosząc o potrzebne łaski w realizacji charyzmatu swego założyciela i o dar nowych powołań.
  4. RORATY czyli Msze święte wotywne o Matce Bożej w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie o 700 rano. Na pierwsze roraty zapraszamy już jutro.
  5. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: dziś wspomnienie św. Katarzyny Laboure; we wtorek święto – świętego Andrzeja apostoła; w piątek – wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w sobotę   4 grudnia – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach po Mszach świętych o godz. 900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi. W sobotę – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczną się rekolekcje Adwentowe w Bazylice św. Floriana – naszym kościele parafialnym.
  8. Przyszła niedziela to też Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  9. Na furcie naszego Domu pod numerem 19 i przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można zaopatrzyć się już w świece wigilijne i opłatki. Świece rozprowadzane są w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas.