Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela Zwykła – 21.11.2021r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.16.30 nabożeństwo eucharystyczne z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy; w czwartek wspomnienie  św. Katarzyny Aleksandryjskiej; w sobotę27 listopada – Wspomnienie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik;  w niedzielę28 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Laboure, dziewicy – Siostry Miłosierdzia, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik.               
 3. W piątek 26 listopada rozpoczyna się NOWENNA ku czci NIEPOKALANEJ objawiającej CUDOWNY MEDALIK (2021–2030). Jej celem jest przygotowanie się do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu (rue du Bac), a których doświadczyła św. Katarzyna Labouré ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
  Do istoty Nowenny należy przemierzanie kraju (peregrynacja) z orędziem Niepokalanej utrwalonym na Cudownym Medaliku. Przedstawiciele Rodziny św. Wincentego a Paulo, w której miało miejsce objawienie, czyli Księża Misjonarze oraz Siostry Miłosierdzia, wraz z członkami Stowarzyszenia Cudownego Medalika, zamierzają w ciągu najbliższych dziewięciu lat nawiedzać parafie polskich miast i wsi, i w odpowiedzi na wezwanie Niepokalanej zachęcać do włączenia się w Jej wstawienniczą modlitwę za świat. Maryja prosiła o odmawianie modlitwy różańcowej w/w intencji. Do tego wezwania nawiązują kolejne objawienia, jak w Lourdes, Fatimie. Widzialnym darem dla wszystkich będzie znak, jakim jest objawiony Medalik. Mamy nadzieję, że dziewięć lat peregrynacji przyczyni się do jednania się ludzi z Bogiem i do duchowego odrodzenia nas samych. Jako synowie i córki św. Wincentego a Paulo, w którego rodzinie Najświętsza Panna objawiła po raz pierwszy, iż jest niepokalanie poczęta, a co zostało utrwalone na Cudownym Medaliku, pragniemy zachęcić wszystkich wiernych do włączenia się w wypełnienie woli Niepokalanej. Nowenna będzie się odbywała pod hasłem „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba”. Logo Nowenny stanowi rewers Cudownego Medalika.
  Informacje związane z Nowenną można znaleźć na stronie cudowny-medalik.pl    
  W naszym kościele Nowennę rozpocznie Triduum. W piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 9.00 Msza św. a następnie Nowenna  przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nowenna będzie kontynuowana każdego 27 dnia miesiąca przez 9 lat.    
  27 listopada podczas każdej Mszy św. będzie można otrzymać Cudowny Medalik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie członków Apostolatu Maryjnego. W zakrystii można nabyć przewodnik na czas Nowenny.
 4. Do puszki przy wyjściu z kościoła można składać dziś ofiary na pomoc dla uchodźców.
 5. W przyszłą niedzielę – 28 listopada – rozpoczyna się Adwent. Okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Już w przyszłą niedzielę będzie można otrzymać świece wigilijne i opłatki w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W dni powszednie Adwentu o godz.700 będziemy odprawiali Roraty.

Wszystkim życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa w ostatnim tygodniu roku kościelnego.