Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 10 Niedziela Zwykła 9.06.2024 r.

  1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. popołudniowej.
  2. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala biskupa i męczennika.
  3. We wtorek 11 czerwca o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  ŚW. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Rozpoczniemy Koronką  do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.
  4. W sobotę 15 czerwca o godzinie 11.00 w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja ks. Michała Rapacza zamordowanego w 1946 r. przez komunistów w Płokach w Małopolsce. W porządku chronologicznym jest to pierwszy duchowny męczennik polskich komunistów. Mszy z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie prefekt wchodzącej w skład kurii rzymskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Do soboty podczas nabożeństw czerwcowych odmawiamy Nowennę przygotowująca do uroczystości beatyfikacyjnej.
  5. W przyszłą niedzielę – 16 czerwca na Mszy św. o godzinie 1200 będzie w naszym kościele uroczysta Msza św. kapłanów przeżywających w tym roku jubileusze: 70-lecia kapłaństwa Ks. Mariana Bańbuły; 65 – lecia kapłaństwa Ks. Antoniego Stachury i Ks. Stanisława Mędali i 60 – lecia kapłaństwa Ks. Kazimierza Piwowarczyka. Ponadto w tym roku jubileusz 45-lecia święceń kapłaństwa przeżywają ks. Czesław Lechocki i Ks. Wacław Walko; a jubileusz 35-lecia Ks. Jacek Hareńczyk.
  6. Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim udającym się na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa w podróży
    i dobrego wypoczynku.