Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

  1. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim modlącym się w naszym kościele najlepsze życzenia. Niech radość Orędzia Paschalnego wzmocni nasze siły w dążeniu do pełni prawdy o sensie naszego życia chrześcijańskiego. Niech zmartwychwstały Chrystus rozprasza wszelkie niepokoje i stanie się źródłem prawdziwego szczęścia. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do liturgii Wielkiego Tygodnia. szczególnie ks. Danielowi Łuczakowi ze wszystkimi naszymi współpracownikami, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz całej liturgii Wielkotygodniowej. Kapłanom naszej Wspólnoty kleparskiej za posługę w konfesjonale przez cały Wielki Post. A wszystkim za wspólną modlitwę.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone również na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Świętego Jana Pawła Wielkiego.
  4. Przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godzinie 15.00 wraz z Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia: za naszą Ojczyznę i o pokój dla świata.
  5. W przyszłą niedzielę – 7 kwietnia – przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpocznie się też 80. Tydzień Miłosierdzia.
  6. Od 6-13 kwietnia br. będzie trwała Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Archidiecezji Krakowskiej. Rozpoczęcie Peregrynacji będzie miało miejsce 6 kwietnia 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w czasie Mszy św. koncelebrowanej o godz. 18.00, zaś zakończenie 13 kwietnia 2024 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 12.00.