Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023

 1. Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka!”/Tb 4.7/ – pod tym hasłem już po raz siódmy odbywa się dziś Światowy Dzień Ubogich. Dzisiejsza niedziela jest w naszej archidiecezji szczególnym czasem spotkania z najbardziej potrzebującymi. Jak co roku kulminacyjnym punktem obchodów będzie dzisiejsza Msza święta w bazylice Mariackiej. Wspólnej modlitwie o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Ksiądz abp Marek Jędraszewski. Światowy Dzień Ubogich to wspólna modlitwa, ale także konkretna materialna pomoc. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej archidiecezji. W naszym kościele ofiary na pomoc ubogim można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła. W ostatnią niedzielę złożono do skarbony na pomoc ubogim 1060 zł. Dziękujemy w imieniu ubogich.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  w poniedziałek  wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek wspomnienie Ofiarowania  Najświętszej Maryi Panny;
  w środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej;
  w piątek wspomnienie świętych  męczenników Andrzeja  Dung-Lac,  prezbitera, i Towarzyszy; w sobotę   wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Trwa NOWENNA ku czci NIEPOKALANEJ objawiającej CUDOWNY MEDALIK. (Rozpoczęła się dokładnie dwa lata temu i potrwa do 27 listopada 2030). Z racji drugiej rocznicy Nowenny w dniach od 26 do 28 listopada odbędzie się uroczyste Triduum. A więc w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godzinie 9.00 przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy cząstkę różańca świętego i inne modlitwy Nowenny. Jej celem jest przygotowanie się do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu (przy ulicy du Bac), a których doświadczyła św. Katarzyna Laboure ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Nowenna odbywa się pod hasłem „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba”. Każdego 27 dnia miesiąca ukazuje się w Naszym Dzienniku tekst poświęcony Nowennie. Więcej informacji  związanych z Nowenną można znaleźć na stronie cudowny-medalik.pl. 27 listopada podczas każdej Mszy św. będzie można otrzymać Cudowny Medalik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie członków Apostolatu Maryjnego i tych, którzy chcieliby włączyć się do tej modlitewnej wspólnoty.
 5. Do 14 grudnia br. w Zamku Królewskim na Wawelu czynna jest wystawa „Obraz Złotego Wieku”, która jest okazją do podziwiania w historycznych wnętrzach eksponatów rzadko pokazywanych, a ukazujących bogaty świat sztuki i kultury doby renesansu.

W kolejną listopadową niedzielę Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!