Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2023 r.

  1. Dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku, z inicjatywy Ojca Świętego cały chrześcijański świat w sposób szczególny zanosi modły o „pokój dla świata”. Czynimy to pod opieką Patronki dnia Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Módlmy się o pokój w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, w Ukrainie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony – szczególnie w Ziemi Świętej. Na progu Nowego Roku pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia: obfitych łask, zdrowia, pomyślności, codziennej radości  i pokoju serca. Dziękujemy Bogu za obecność w naszej  świątyni i w naszych rodzinach. Niech każdy z nas stanie się jeszcze bardziej głosicielem pokoju razem z Maryją, niech Ona otacza wszystkich swoją opieką i wyprasza u swego Syna wiele potrzebnych łask na każdy dzień Nowego 2023 Roku.
  2. Dziś w pierwszym dniu Nowego Roku można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź…
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, piątek i sobotę po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa eucharystyczne.
  4. W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza; w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W tym dniu Rodzina Wincentyńska obchodzi wspomnienie  św. Elżbiety Anny Bayley Seton, zakonnicy, założycielki Instytutu Sióstr Miłosierdzia św. Józefa; w sobotę 7 stycznia wspomnienie błogosławionej Lindalwy Justo de Oliveira.
  5. W piątek –  06 stycznia  – przypada – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę. Święto  jest dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Ofiary na Misje można składać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego. Msze św. odprawiamy jak
    w każdą niedzielę.
  6. Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Niech nasze spotkanie z Chrystusem, którego doświadczyliśmy w czasie tej Mszy świętej, przemieni nasze serca i uczyni nas świadkami wiary.