Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter: najpierw jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dzisiaj też drugi dzień Triduum w 1 rocznicę rozpoczęcia dziewięcioletniej Nowenny przed 200. Rocznicą Objawień Matki Bożej. Po Mszy św. o godz. 9.00 okolicznościowe nabożeństwo Nowennowe. 27 listopada 1830 roku Maryja Objawiła się św. Katarzynie Laboure w Paryżu i przekazała Cudowny Medalik oraz całą misję z tym związaną. Maryja zapewniła, że kto będzie z wiarą nosił Cudowny Medalik będzie cieszył się Jej szczególną opieką.  Po Każdej Mszy św. rozdajemy dziś cudowne medaliki.
  3. We wtorek 29 listopada – przypada rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym ważnym dla Sióstr dniu otoczmy Siostry Szarytki naszą szczególną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w realizacji charyzmatu swego założyciela i o dar nowych powołań.
  4. RORATY czyli Msze święte wotywne o Matce Bożej w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie o 700 rano. Na pierwsze roraty zapraszamy już jutro.
  5. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Laboure; w środę święto – świętego Andrzeja apostoła; w sobotę – wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w przyszłą niedzielę   4 grudnia – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek  i sobota miesiąca. W tych  dniach po Mszach świętych o godz. 900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi; w sobotę – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  8. Na furcie naszego Domu pod numerem 19 i przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można zaopatrzyć się już w świece wigilijne i opłatki. Świece rozprowadzane  są w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas