Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 9.01.2022r.

  1. Dzisiaj Kościół wspomina w liturgii Chrzest Pana Jezusa. Niech ten fakt przypomni nam znaczenie naszego Chrztu. Przez Chrzest św. staliśmy się Dziećmi Bożymi,
    zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi odpowiedzialni.
  2. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy cykl świąt skupionych wokół misterium Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie i Objawienie Pańskie). Dzisiaj też kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, który będzie trwał do wtorku przed Wielkim
  3. We wtorek 11-go stycznia o godzinie 1500 w naszym kościele  MSZA  Ś w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej  przy słynącej  Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. Rozpoczniemy Koronką  do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do ewangelizacji poprzez rozpowszechnianie  „Daru Niepokalanej”, jakim jest Cudowny Medalik.  Apostolat Maryjny i wszystkich czcicieli Niepokalanej.
  4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 16.30 wystąpi Chór Mariański z Parafii NMP z Lourdes w Krakowie. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dzisiaj też przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenie Charytatywne DOBROSŁAW przeprowadza Akcję pomocy dla chorej neurologicznie Karolinki. Dziecko cierpi na ciężkie zaburzenia tzw. Zespołu Retta. Dzieckiem opiekuje się tylko babcia. Karolinka wymaga kosztownego leczenia i terapii oraz specjalistycznego sprzętu. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie.
  6. W przyszłą niedzielę kolejne kazania katechizmowe głoszone przez ks. Profesora Waldemara Rakocego. Ich tematem będzie szatan i siły zła oraz w jaki sposób zastawia on na nas sidła.