Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6.01.2022 r.

  1. Dziś 06 stycznia  – przypada – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcamy kadzidło i kredę. Poświęconą kredą piszemy na drzwiach naszych mieszkań litery: K + M + B. Są to inicjały imion trzech króli. Istnieje też inna interpretacja. W łacinie Kacper pisano przez C, co dawało C + M + B i miały to być pierwsze litery zwrotu: Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Litery te więc znaczą, że mieszkańcy tego domu poznali objawiającego się Boga i są chrześcijanami, a nie poganami. Święto dzisiejsze jest dniem modlitw dzieci i Młodzieży w intencji misji. Ofiary na Misje można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Msze św. dziś odprawiamy jak w każdą niedzielę.
  2. W liturgii Kościoła Rodzina Wincentyńska obchodzi w piątek 7 stycznia wspomnienie błogosławionej  Lindalwy Justo de Oliveira. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach św. o godzinie 9.00 i 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W najbliższą niedzielę  przypada  ŚWIĘTO  CHRZTU  PAŃSKIEGO, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dekoracje kościoła zostaną tradycyjnie zachowane do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
  4. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 16:30 oprawę muzyczną zapewni Chór Mariański z Parafii NMP z Lourdes w Krakowie. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert kolęd  Chóru Mariańskiego. Serdecznie zapraszamy.
  5. We wtorek 11 stycznia o godzinie 15.00 kolejna Msza św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej z udzieleniem Sakramentu Chorych.