Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: 6 Niedziela Zwykła – 14.02.2021

  1. W dniu dzisiejszym przypada święto świętych Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim Wiernym, którzy w czwartek – 11 lutego – uczestniczyli w naszym kościele w Uroczystościach Odpustowych ku czci NMP Niepokalanej z Lourdes. Dziękujemy za wspólną modlitwę i udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. Natomiast  każdego  11-go dnia miesiąca  odprawiana jest Msza św. w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej w intencji chorych.
  3. W naszej Archidiecezji od dnia dzisiejszego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, to jest do 30 maja br. Dzisiaj też  rozpoczyna się też 52 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.
  4. Najbliższa środa to Środa popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post. W tym dniu odprawimy dodatkowe Msze św. o godzinie 1000 i 1630. Podczas wszystkich Mszy świętych obrzęd posypania głów popiołem. Pamiętajmy, że w Środę popielcową obowiązuje post, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, polegający na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę naszych możliwości.
  5. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy Gorzkie Żale po Mszy świętej popołudniowej, która rozpoczyna się o godz.1630. Kazania pasyjne będą głoszone podczas tego nabożeństwa przez kleryków naszego seminarium.
  6. W piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i 1730 odprawiać będziemy Drogę Krzyżową. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W pierwszy piątek Wielkiego Postu – przypadający w tym roku 19 lutego – Kościół w Polsce będzie przeżywał po raz kolejny dzień modlitw i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.