Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu – 6 XII 2020r.

  1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do skarbony za ławkami.
  2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po  Mszy św. o godzinie 900 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 1500.  W „Godzinie Łaski” od 1200 do 1300 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wypraszać łaski dla naszej Ojczyny, Kościoła, dla nas samych, dla naszych bliskich i dla całego świata. O godzinie 1500 odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która zakończy Adorację.
  3. W piątek 11 grudnia o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.   w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu chorych   w kaplicy przy Cudownej Figury Matki  Bożej  Lourdeńskiej.
  4. W sobotę 12 grudnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe.
  5. W przyszła niedzielę 13 grudnia przypada 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za wolność w naszej Ojczyzny.
  6. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o 700 rano.
  7. W tym tygodniu w naszym kościele spowiadamy od godz. 530 – 930 i od 1700 – 1800.
  8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne i opłatki. Świece rozprowadzane są w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanego przez Caritas.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia drugiego tygodnia adwentowego.