Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Obejmijmy na miarę naszych możliwości ludzi głodujących modlitwą  i pomocą materialną.
  2. Jutro 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła Wielkiego. Uroczyste Msze św. w naszym kościele o godzinie 9.00 i  30.
  3. W liturgii tygodnia: w środę liturgiczne wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny prezbitera; w czwartek wspomnienie św. Jan Nepomucena, prezbitera i męczennika; w piątek  wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy; w sobotę wspomnienie św. Joanny – Antydy Thouret, dziewicy, założycielki Instytutu Sióstr Miłosierdzia.
  4. W sobotę 23 maja o godzinie 12.00 w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy na Stradomiu, odbędzie się uroczystość święceń Prezbiteratu i Diakonatu. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. biskup Damian Muskus. Liturgia będzie transmitowana  za pośrednictwem Internetu na youtube. Kandydatów do święceń, odprawiających aktualnie rekolekcje, polecamy modlitwie.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które sprawujemy w dni powszednie codziennie o godzinie 18.00 a w niedzielę o 17.15.
  6. Spowiedź w naszym kościele w dni powszednie 30 – 9.30   i  17.00 -18.00. W niedzielę 30 minut przed każdą  Mszą św.
  7. Trwajmy na codziennej błagalnej modlitwie różańcowej w naszych domach o 20.30 o wygaszenie pandemii koronawirusa  i o dobrą pogodę, by nie zabrakło codziennego chleba. Módlmy się również za naszą Ojczyznę o dalszy jej pomyślny rozwój.
  8. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.