Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5.04.2020r.

  1. Niedzielą Palmową otwieramy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Zapraszam, żeby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy. Zdecydowana większość z nas, z powodu ograniczeń sanitarnych, nie może brać udziału w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach i kaplicach. Możemy jednak w tym dniu w naszych domach włączyć się w modlitwę Kościoła na całym świecie, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
  2. Okazja do spowiedzi w naszym kościele dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych oraz od 14.30 do 17.30. Spowiedź od poniedziałku do środy od 5.30 do 11.30  i  od 13.30 do 18.00.
  3. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę liturgia będzie się rozpoczynała o godzinie 17.30  – z udziałem 5 osób. W tym wyjątkowym czasie zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych oraz duchowe przyjmowania Pana Jezusa do swego serca.
  4. Transmisje Telewizyjne Mszy św. w dzisiejszą niedzielę: Godzina  00 – TVP 1  – z Łagiewnik z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Godzina 11.00  –  TVP 1    – z Jasnej Góry ;     TV Trwam 11.00 – z Watykanu.
  5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 900, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Oba nabożeństwa również z udziałem tylko 5 osób. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie przekroczyli 60 roku życia obowiązuje również post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Odmówmy ją o godz. 1500.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Wielkanoc. Ponieważ nie będzie błogosławieństwa pokarmów w kościołach, na naszej stronie internetowej i na stronie archidiecezji znajduję się obrzęd błogosławieństwa Stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania. Błogosławieństwa może dokonać ojciec rodziny lub jeden z członków rodziny.
  7. Niech rozpoczynający się Wielki Tydzień będzie okazją do umocnienia naszej wiary.