Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

  1. Dziś – 4 marca – przypada święto św. Kazimierza Królewicza patrona naszej archidiecezji.
  2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Dzisiaj po tym nabożeństwie koncert Zespołu Muzyki Dawnej z repertuarem okresu renesansu i baroku.
  3. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 930 i  1800. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
  4. Przypominamy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej tj. od 25 marca do Wielkiej Środy.
  5. Od lutego do października trwa Nowenna Jubileuszowa przed setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W naszym kościele  odprawiamy ją każdego 10-tego dnia miesiąca. Zapraszamy w najbliższą sobotę 10 marca na godzinę  00 na  Mszę św. za Ojczyznę i patriotyczne  nabożeństwo.
  6. W roku 160 rocznicy objawień Lourdeńskich, każdego 11 dnia miesiąca pragniemy gromadzić się wokół Cudownej Figury Matki Bożej Lourdeńskiej o godzinie 1500. Przed wystawionym Najświętszym  Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, polecimy się opiece Maryi i udzielimy indywidualnego błogosławieństwa słabym i chorym. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w kościołach stacyjnych. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie i w przedsionku kościoła.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych !

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !