Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Zwykła 4.02.2018 r.

  1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; we wtorek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w środę – 7 lutego – wspomnienie bł. Rozalii  Rendu, dziewicy, Siostry Miłosierdzia; w sobotę – 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  2. W przyszłą niedzielę – 11 lutego – przypada 160-ta rocznica Objawień Lourdeńskich. W naszym kościele będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową. W tym dniu przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. O godz.12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie Dyrektor kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Księży Misjonarzy na Stradomiu ks. dr Szczepan Szpoton. W czasie Mszy świętych o godzinie 00; 10.30; 12.00 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych osobom chorym, cierpiącym i starszym wiekiem. Po Mszy św. o godz.12.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej, która zakończy się
    o godz.16.00 – nabożeństwem do Matki Bożej Lourdeńskiej. O godz.16.30 – zostanie odprawiona  Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych, a szczególnie chorych, cierpiących, starszych wiekiem i opiekujących się chorymi do udziału
    w tych Uroczystościach. Zachęcamy, by umożliwić osobom starszym, słabym z naszych rodzin i z naszego otoczenia dotarcie do kościoła.
  3. W roku 2018 przypada setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Główne uroczystości związane z tym jubileuszem będziemy przeżywać w listopadzie, ale modlitwa dziękczynna za dar wolnej Ojczyzny oraz prośba o błogosławieństwo dla niej, powinna być obecna we wszystkich miesiącach roku. Jej szczególnym wyrazem będzie Nowenna Jubileuszowa. Rozpocznie się ona w lutym, a zakończy w październiku. W naszym kościele będziemy ją odprawiali każdego 10-tego dnia miesiąca. O godzinie 9.00 będzie Msza św. za Ojczyznę, a po Niej nabożeństwo. Na pierwszą Mszę św. za Ojczyznę zapraszamy w najbliższą sobotę 10 lutego.
  4. Trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Bliższe informacje na plakacie.