Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia 2022 r.

  1. Przeżywając po raz kolejny w naszym życie Tajemnicę Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim, abyśmy odważnie i bez lęków otworzyli się na przychodzącego w tym niezwykłym Dziecku – Boga. Pozwólmy, aby On w nas zamieszkał jako Bóg prawdy, miłości i dobra, bo tylko napełnieni takim Bogiem staniemy się prawdziwymi sługami nadziei, która pozwoli również innym ludziom odkryć miłujące oblicze Boga. Niech świąteczne spotkanie z Jezusem Odkupicielem – Bogiem, który zamieszkał wśród nas – napełni nas światłem i pokojem, niech pomoże nam z nową nadzieją i entuzjazmem stawać się odważnymi świadkami Dobrej Nowiny w dzisiejszych czasach. Prosimy przekazać najlepsze życzenia świąteczne słabym i chorym, którzy pozostają w naszych rodzinach.
  2. Wszystkim, którzy przygotowali kościół do dzisiejszej uroczystości składamy serdeczne podziękowanie.
  3. Jutro – 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.
  4. We wtorek – 27 grudnia – przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu po Mszy św. o godzinie 9.00 (miesięcznica) Nowenna ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik przed jubileuszem 200 rocznicy objawień w kaplicy Sióstr Miłosierdzia na Rue de Bac.
  5. W środę święto Świętych Młodzianków, męczenników,
  6. W piątek – 30 grudnia – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józef.
  7. W sobotę – 31 grudnia – siódmy dzień oktawy Narodzenia Pańskiego i zakończenie starego roku. Serdecznie zapraszamy na Uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz.17.30. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
  8. W przyszłą niedzielę 1 styczniaNowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele lub kaplicy hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. To również 56 Światowy Dzień Pokoju.

Na radosne i godne świętowanie  Tajemnicy Narodzenia Jezusa przyjmijmy Boże     Błogosławieństwo!