Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu 4 XII 2022 r.

1. Dziś w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do skarbony za ławkami.
2. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godzinie 900 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 1500. W „Godzinie Łaski” od 1200 do 1300 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny, Kościoła, dla nas samych, dla naszych bliskich i dla całego świata. O godzinie 1500 odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która zakończy Adorację.
3. W przyszła niedzielę 11 grudnia o godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu chorych w kaplicy przy Cudownej Figurze Matki Bożej Lourdeńskiej.
4. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 700 rano.
5. Okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 530 – 930 i od 1700 – 1800.
6. W liturgii tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja; w środę św. Ambrożego a w sobotę bł. Marka Antoniego Durando – kapłana ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
7. W Bazylice św. Floriana czyli w naszym kościele parafialnym dzisiaj na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się rekolekcje adwentowe.
8. Przy wyjściu z kościoła, na furcie naszego domu i w zakrystii można zaopatrzyć się w świece wigilijne i opłatki. Świece rozprowadzane są w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanego przez Caritas.
Wszystkim życzymy dobrego przeżycia drugiego tygodnia adwentowego.