Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

  1. W środę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będziemy odprawiali codziennie po wieczornej Mszy świętej.
  2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek bł. Marty Wieckiej z Krakowskiej Prowincji Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, dziewicy; we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św. Justyna męczennika; w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w sobotę wspomnienie błogosławionego Michała Giedroycia, zakonnika.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszach świętych o godzinie 9.00 okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi. Okazja do spowiedzi codziennie od 5.30 – 9.30  i  00 – 18.00.
  4. W sobotę V Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przed uroczystością codziennie podczas nabożeństwa wieczornego po Mszy św. o godzinie 18.00.
  6. XV obchody Święta Dziękczynienia, odbędą się w niedzielę 5 czerwca 2022 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Hasło XV Święta Dziękczynienia brzmi: „Dziękujemy za błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką – ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację”. Tegoroczne Święto będzie okazją do przypomnienia znaczenia posługi nowo błogosławionych dla naszej Ojczyzny i całego świata. Szczególnym akcentem stanie się także wspólnotowa modlitwa w obliczu wojny na Ukrainie.
  7. Módlmy się na różańcu o pokój w Ukrainie i o zakończenie działań wojennych. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła