Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020r.

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który otwiera w Polsce trzyletni program duszpasterski. Będzie on poświęcony  Eucharystii jako tajemnicy: wyznawanej, przeżywanej i świętowanej, która jest źródłem misji. Ma on pogłębić wiedzę katechizmową o Eucharystii. Okres Adwentu, w który wkraczamy, ma podwójny charakter: najpierw jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziś 29 listopada – przypada rocznica założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W tym ważnym dla Sióstr Miłosierdzia dniu otoczmy Siostry Szarytki naszą szczególną modlitwą prosząc o potrzebne łaski w realizacji charyzmatu swego założyciela i o dar nowych powołań.
  3. RORATY czyli Msze święte wotywne o Matce Bożej w naszym kościele będziemy odprawiać w dni powszednie o 700 rano. Na pierwsze roraty zapraszamy już jutro.
  4. W liturgii w rozpoczynającym się tygodniu: w poniedziałek święto – świętego Andrzeja apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek 4 grudnia – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach po Mszach świętych o godz. 900 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa: w czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek – wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi, jakich doznaje od ludzi. W sobotę – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Przyszła niedziela to wspomnienie św. Mikołaja, będzie to też Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  7. Na furcie naszego Domu pod numerem 19 i przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można zaopatrzyć się już w świece wigilijne i opłatki. Świece rozprowadzane są w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas.
  8. Przy wyjściu z kościoła Stowarzyszenia Charytatywne „DOBROSŁAW” prowadzi dziś akcję pomocy dla chorego dziecka. Polecamy wsparcie tej Akcji.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia pierwszego tygodnia adwentowego.