Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 15.00 w kaplicy Matki Boże Lourdeńskiej Msza św. w intencji chorych i cierpiących z udzieleniem Sakramentu Chorych. Dziś też rozpoczyna się w Polsce XI Tydzień Wychowania.
 2. Jutro 12 września przypada pierwsza rocznica Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 4. W środę – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Msze św. z kazaniami: o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Dr Paweł Holc – Prowincjał Zgromadzenia Misji oraz wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Świętego Jana Pawła II. Koronka do Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 1500.
 5. W czwartek – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 6. W sobotę 17 września przypada 83 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o poległych na Wschodzie.
 7. W przyszłą niedzielę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Święty Stanisław Kostka czczony jest także jako patron Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 8. W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca września, obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracowników mediów, aby wykonywali swoje powołanie z poświęceniem i zawsze byli głosicielami prawdy.
 9. Stowarzyszeni Charytatywne DOBROSŁAW prowadzi dziś zbiórkę ofiar dla chorych dzieci: Karolinki i Kamila. Dzieci wymagają bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji.
  Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu