Ogłoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela zwykła – 21.08.2022 r.

  1. W liturgii tygodnia: dziś wspomnienie Piusa X – papieża. W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę Święto św. Bartłomieja apostoła; w sobotę wspomnienie św. Moniki, a w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  2. W piątek  – 26 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ   MARYI  PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ. W tym dniu na wszystkich Mszach świętych odnowimy Akt Zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Uroczyste Msze św. w naszym kościele o godzinie:  800;  900 i 1730.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za opiekę Bożą nad Panem Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej doktorem Andrzejem Dudą wraz z prośbą o mądrość  i  siłę dla Niego w sprawach sprawowania Urzędu.
  4. W przyszłą niedzielę też 28 sierpnia o godzinie 11.00 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici, Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski ukoronuję koronami biskupimi czczony od 1610 r. Obraz Matki Bożej Niegowickiej.
  5. Módlmy się o pokój na świecie, a szczególnie o pokój w Ukrainie.
  6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i opieki świętych patronów.