Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

  1. Z okazji świąt Wielkanocnych składamy wszystkim modlącym się w naszym kościele najlepsze życzenia. Niech radość Orędzia Paschalnego wzmocni nasze siły w dążeniu do pełni prawdy o sensie naszego życia chrześcijańskiego. Niech uwalnia nas od strachu i kieruje tam, gdzie wiara, nadzieja i miłość. Niech przynosi pokój w każdej dziedzinie codziennego życia. Radosnego świętowania w gronie rodzinnym i wyśpiewujmy radosne Alleluja !
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół do liturgii Wielkiego Tygodnia.
    Szczególne podziękowanie dla Siostry Janiny i Pań wspomagających.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele odprawiamy według porządku niedzielnego. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone również na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Świętego Jana Pawła drugiego.
  4. Przez cały tydzień będziemy przeżywali Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Codziennie odmawiajmy w naszych domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 wraz z Nowenną przed uroczystością Bożego Miłosierdzia, błagając Boga o zatrzymanie wojny na Ukrainie.
  5. W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę 23 kwietnia wspomnienie św. Jerzego męczennika, natomiast uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski jest przeniesiona w tym roku na dzień 26 kwietnia br.
  7. W przyszłą niedzielę – 24 kwietnia – przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpocznie się też 78 Tydzień Miłosierdzia.
  8. Łączmy się codziennie na modlitwie w rodzinach na różańcu o pokój na Ukrainie i na całym świecie. Ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.

Polecajmy miłosiernemu Bogu naszych zmarłych a szczególnie tych, którzy odeszli do Domu Ojca na skutek działań wojennych na Ukrainie !
Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !