Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela Zwykła 20.11.2022 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne z okazji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
  w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac;
  w niedzielę27 listopada – Wspomnienie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik.
 3. Trwa NOWENNA ku czci NIEPOKALANEJ objawiającej CUDOWNY MEDALIK. Rozpoczęła się dokładnie rok temu i potrwa do 27 listopada 2030).
  Z racji pierwszej rocznicy Nowenny w dniach od 26 do 29 listopada odbędzie się uroczyste Triduum. A więc w sobotę, niedzielę i poniedziałek po Mszy św. o godzinie 9.00 przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy cząstkę różańca świętego i inne modlitwy Nowenny. Jej celem jest przygotowanie się do Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 r. w Paryżu (przy ulicy du Bac), a których doświadczyła św. Katarzyna Labouré ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia.
  Nowenna odbywa się pod hasłem „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba”. W dniu 26 listopada ukaże się w Naszym Dzienniku tekst poświęcony pierwszej rocznicy Nowenny i inne informacje o powstającej monstrancji jubileuszowej.Więcej informacji związanych z Nowenną można znaleźć na stronie cudowny-medalik.pl. 27 listopada podczas każdej Mszy św. będzie można otrzymać Cudowny Medalik. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie członków Apostolatu Maryjnego i tych, którzy chcieliby włączyć się do tej modlitewnej wspólnoty.
 4. W przyszłą niedzielę – 27 listopada – rozpoczyna się Adwent. Okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Już w przyszłą niedzielę będzie można otrzymać świece wigilijne i opłatki w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W dni powszednie Adwentu o godz.700 będziemy odprawiali
 5. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.