Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

 1. Chrystus dla Was stał się ubogim!”/2 Kor 8,9/ – pod tym hasłem już po raz szósty odbywa się dziś Światowy Dzień Ubogich. Dzisiejsza niedziela jest w naszej archidiecezji szczególnym czasem spotkania z najbardziej potrzebującymi. Jak co roku kulminacyjnym punktem obchodów będzie dzisiejsza Msza święta w bazylice Mariackiej. Wspólnej modlitwie o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Ksiądz abp Marek Jędraszewski. Światowy Dzień Ubogich to wspólna modlitwa, ale także konkretna materialna pomoc. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej archidiecezji. W naszym kościele ofiary na pomoc ubogim można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła. W ostatnią niedzielę złożono do skarbony na pomoc ubogim 1082 zł. Dziękujemy w imieniu ubogich.
 2. Dzisiaj też przeżywamy dzień Solidarności z  Kościołem Prześladowanym.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  w środę  16 listopada – wspomnienie NMP Ostrobramskiej,
  w czwartek            17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  w piątek                18 listopada – wspomnienie błogosławionej Karoliny  Kózkówny,
  w sobotę               19 listopada – wspomnienie błogosławionej Salomei,  zakonnicy,
  w niedzielę            20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 4. Organizowana jest polsko-holenderska akcja modlitewna za prześladowanych chrześcijan. Główne nabożeństwo różańcowe w ramach akcji zostanie odprawione  20 listopada o godz. 16.30 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W kolejną listopadową niedzielę Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie!