Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022 r.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  – w środę 9 listopada rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej
  – w czwartek 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego
  – w piątek 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours
  – w sobotę 12 listopada wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika,
  – w niedzielę 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
 2. 11 listopada obchodzić będziemy 104-tą Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
  Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 900. Natomiast o godzinie 1500 jak co miesiąc, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych w kaplicy przy Cudownej Figury Matki Bożej Lourdeńskiej.
 3. Dla umożliwienia pełnego wzniosłej radości przeżywania przypadającego w naszej Ojczyźnie w piątek Święta Niepodległości, Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej zgodnie z przepisami kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.
 4. W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego. Do 10 listopada codziennie odprawiamy Msze św. o 17.30 za polecanych w wypominkach.
  Wypominki roczne przyjmujemy na furcie naszego Domu pod numerem 19. Za tych zmarłych będziemy modlić się w każdy czwartek, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę św. w ich intencji.
 5. “Chrystus dla Was stał się Ubogim” /2 Kor 8,9/ – pod tym hasłem po raz kolejny obędzie się Światowy Dzień Ubogich. Niedziela 13 listopada będzie w naszej archidiecezji szczególnym czasem spotkania z najbardziej potrzebującymi. Ofiary na ubogich można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.