Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2022 r.

 1. Dzisiaj – 1 listopada – obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.  W naszym kościele Msze święte  według programu niedzielnego. Uwielbiamy Boga wieków w Jego Świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
 2. Jutro – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych, przebywających w czyśćcu. Pamiętajmy, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i Ofiary Mszy świętej. Od 2 listopada do 10 listopada w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach w naszym kościele, będziemy odprawiać wieczorną Mszę św. o godz.17.30.
 3. Od dziś  do 8 listopada codziennie można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła i spełnienie wymaganych prawem warunków. Są nimi: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych
 4. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza  św. Antoniego.
  Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych w miesiącu listopadzie. Na furcie naszego domu przyjmujemy wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę świętą o godz.17.30.
 5. W piątek 4 listopada w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi i grzechy a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W najbliższą niedzielę ks. Profesor Waldemar Rakocy będzie głosił kolejne kazania katechizmowe. Okres modlitw za zmarłych składnia do pytania o życie po śmierci.
  Ks. Profesor Waldemar postara się  pokazać, że odkrycia współczesnych nauk prowadzą do wiary  życie po śmierci.
 8. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych:
  Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !