Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

  1. Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
  2. We wtorek – 1 listopada –  będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych.  W naszym kościele Msze święte  według programu niedzielnego. W  tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego Świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  3. W  środę – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o Miłosierdzie Boże dla naszych zmarłych, przebywających w czyśćcu. Pamiętajmy, że największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar naszej modlitwy i Ofiary Mszy świętej. Od 2 listopada do 10 listopada w intencji wszystkich zmarłych, polecanych  w tegorocznych wypominkach w naszym kościele, będziemy odprawiać wieczorną Mszę św. o godz.17.30.
  4.  Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych.
  5. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza  św. Antoniego.    Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych w miesiącu listopadzie. Na furcie naszego domu przyjmujemy wypominki roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy Mszę świętą o godz.17.30.
  6. W piątek 4 listopada w liturgii wspomnienie św. Karola Boromeusza
  7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. o godz. 9.00 odprawimy okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi i grzechy a w sobotę wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. W najbliższą niedzielę ks. Profesor Waldemar Rakocy będzie głosił kolejne kazania katechizmowe. Okres modlitw za zmarłych składnia do pytania o życie po śmierci. Ks. Profesor Waldemar postara się  pokazać, że odkrycia współczesnych nauk prowadzą do wiary  życie po śmierci.
  9. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych zmarłych:Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie !