Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

  1. Dzisiaj 16 października we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej przypada 44 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W całej Polsce obchodzony jest XXII Dzień Papieski pod hasłem: ,, Blask Prawdy”. Przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu zdolnej, a niezamożnej młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tego wielkiego  i  ważnego dzieła, żywego pomnika św. Jana Pawła II.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy przez cały październik po wieczornej Mszy św.
  3. Wypominki za zmarłych można składać do skarbony obok ołtarza św. Antoniego.
    Za polecanych zmarłych będziemy modlić się wspólnie podczas nabożeństw wieczornych przez cały miesiąc listopad. Na furcie naszego domu przyjmujemy również Wypominki Roczne. Za tych zmarłych modlimy się podczas nabożeństw wieczornych we wszystkie czwartki, a w każdy ostatni czwartek miesiąca odprawiamy wieczorną Mszę świętą o godz.1730.
  4. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św.Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek święto (św. Łukasza, ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia); w czwartek Uroczystość św. Jan Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w sobotę Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  5. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień.