Ogłoszenia Duszpasterskie: XX Niedziela zwykła – 14.08.2022 r.

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który w obozie koncentracyjnym w Auschwitz poniósł śmierć męczeńską. Dzisiaj też odbywa się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
  2. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Wspominamy też  102  rocznicę tzw. „Cudu nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. „Cud nad Wisłą” uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał „czerwoną inwazję” na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Jutro to też święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy by wywiesić flagi i dziękujmy Maryi za jej opiekę nad Ojczyzną.
  3. W liturgii tygodnia jeszcze: we wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego; w środę święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej; w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  4. Wszystkim życzymy udanego, błogosławionego tygodnia a solenizantom opieki świętych patronów.