Ogłoszenia Duszpasterskie: 24 Niedziela Zwykła – 12 września 2021r.

  1. Dzisiaj 12 września o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Uroczystości będą transmitowane przez Telewizję Polską. Dziś też rozpoczyna się w Polsce XI Tydzień Wychowania.
  2. Podróż apostolska papieża Franciszka na Węgry i Słowację odbędzie się w dniach 12–15 września 2021. Dziś papież odwiedzi Węgry, by w stolicy państwa odprawić Eucharystię na koniec Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, następnie na trzy dni odleci na Słowację gdzie odwiedzi trzy miasta Bratysławę, Preszów i Koszyce.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  4. We wtorek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego  w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Msze św.  z kazaniami: o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA  ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Profesor Józef Wołczański –wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Świętego Jana Pawła II. Koronka do Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 1500.
  5. W środę – 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.    
  6. W piątek 17 września przypada 82 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o poległych na Wschodzie.
  7. W sobotę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Święty Stanisław Kostka czczony jest także jako patron Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  8. W przyszłą niedzielę, która jest trzecią niedzielą miesiąca września, obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracowników mediów, aby wykonywali swoje powołanie z poświęceniem i zawsze byli głosicielami prawdy.
  9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.