Ogłoszenia Duszpasterskie: 23 Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

  1. W liturgii tygodnia w środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; W czwartek wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy i bł. Fryderyka Ozanama.
  2. W sobotę 11-go września o godzinie 1500 w naszym kościele kolejna Msza Święta w kaplicy Matki Bożej Lourdeńskiej przy słynącej Łaskami Figurze w intencji chorych i cierpiących. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy najpierw Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Lourdeńskiej a szczególnie członków Apostolatu Maryjnego. W tym dniu przypada też w liturgii wspomnienie św. Jana Gabriela Perboyra, kapłana i męczennika, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który w 1840 roku poniósł śmierć męczeńską w Chinach. Został zamordowany w mieście WUHAN, w którym rozpoczęła się trwająca obecnie pandemia koronawirusa COVID-19. Na ołtarzu znajdują się Jego relikwie. Za Jego przyczyną modlimy się o wygaszenie całej pandemii.
  3. W przyszły wtorek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele przypada w tym dniu Uroczystość Odpustowa ku czci Pana Jezusa Miłosiernego w Cudownym Obrazie Milatyńskim. Przed południem Msze św. z kazaniem o godz. 800 i 900. Po Mszy św. o godz. 900 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1700 – nowenna ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA – o godz. 1730, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi – Ks. Profesor Józef Wołczański – wykładowca Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.
  4. Ksiądz prof. dr hab. Waldemar Rakocy CM, wieloletni wykładowca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, przez trzy lata, raz w miesiącu, będzie głosił w naszym kościele katechezy pogłębiające główne prawdy wiary. Katechezy będą miały miejsce od września do czerwca – z reguły w trzecią niedzielę miesiąca – na Mszach św. w miejsce homilii o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 16.30. Pierwsza katecheza zostanie wygłoszona 26 września i będzie dotyczyła roli rozumu w dojściu do wiary, czyli w jaki sposób można pomóc niewierzącemu w odkryciu Boga. Prosimy, aby przekazać tę informację swoim znajomym, zarówno pragnącym pogłębić wiedzę religijną, jak i ludziom poszukującym. Owe katechezy są skierowane zarówno do dorosłych, jak i do młodzieży.
  5. Dziś odbywa się zbiórka do puszek w kościołach Archidiecezji Krakowskiej na pomoc Afgańczykom. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.